Učení je hra
 
 
 
 

 
 
 
 
 

O nás

Vize

… je, že nikdy nebudeme pouze vzdělávací agentura, nechceme být ani zaopatřovací ústav, ani jen kavárna… Chceme nabízet prostor pro realizaci dobrých nápadů, prostor pro uplatnění, prostor pro osobní růst, prostor pro vzájemnou komunikaci, podporu. Prostor pro učení. A věříme, že učení nezačíná, ani nekončí školní docházkou. Učíme se celý život. Učíme se pozorováním, napodobováním, studiem…hrou. A pokud platí, že život je cesta a zároveň, že život je hra, pak platí, že učení je život a kdo se učí, kráčí po cestě života. A tato cesta končí s posledním výdechem. Možná :-)

 

… je, že se nám podaří otevřít školku, ve které budou nejen „klasické paní učitelky“, ale též senioři, kteří si budou s dětmi hrát, vyprávět jim své příběhy, číst z pohádkových knížek a mnohé další. Budou mít prostor být spolu. Mnoho dětí dnes může postrádat pravidelný kontakt se staršími lidmi, protože na to není dostatek času. A mnohým seniorům se nedostává příležitost být s mladými, či dětmi. Tyto vztahy jsou přitom inspirativní a pro obě strany nesmírně obohacující.

 

… je, že v našich prostorách bude kavárna, která bude sloužit nejen našim kolegům a studentům, ale i široké veřejnosti, která zde bude nacházet příjemné prostředí a společnost zajímavých lidí. Kavárna, ve které budou pomáhat senioři i zdravotně postižení. Kavárna, ve které bude nejen výborná káva a vše to, co by člověk v dobré kavárně čekal, ale i něco navíc. Stojan se zajímavými knížkami v nejrůznějších jazycích, které si budou moci návštěvníci po dobu pobytu v kavárně bezplatně půjčit a číst. Dětský koutek, ve kterém si budou moci hrát děti, jejichž rodiče si mezitím budou vychutnávat kávu, či se lopotit na lekci němčiny. Zkrátka kavárna, která se vždy bude snažit uspokojit potřeby svých hostů.

 

… je, že otevřeme malý obchůdek s potravinami, kde budou pracovat senioři a hendikepovaní a kde budou fairtrade produkty, české výrobky, vlastnoručně vyrobené a upečené pečivo a produkty z „nedaleké farmy“. Ano, ceny jistě nebudou konkurenceschopné v porovnání s obřími prodejnami, ale své zákazníky si jistě najde.

LinkedId