Němčina je hra
 
 
 
 

 
 
 
 
 

Němčina

Doporučujeme

Tato stránka je pro Vás rozdělena do jednotlivých sekcí. Pro snazší pohyb do sekce, kterou chcete právě Vy stačí kliknout na její název – Četba literatury, Zpravodajské stránky, Pro děti, Podpora výuky, Vtipy a jiné legrácky

 

Četba literatury
Brüder Grimm – Rotkäppchen
Es war einmal eine kleine süße Dirne, die hatte jedermann lieb, der sie nur ansah, am allerliebsten aber ihre Großmutter, die wußte gar nicht, was sie alles dem Kinde geben sollte. Einmal schenkte sie ihm ein Käppchen von rotem Sammet, und weil ihm das so wohl stand und es nichts anders mehr tragen wollte, hieß es nur das Rotkäppchen. Eines Tages sprach seine Mutter zu ihm – pokračování.

 

Die Sonne
Der Stern, durch den es bei uns tagt –
»Ach! Dichter, lern‘, wie unser einer sprechen!
Muß man, wenn du erzählst,
Und uns mit albern Fabeln quälst,
Sich denkend noch den Kopf zerbrechen?« – pokračování.

 

– Další zajímavé knížky naleznete na Meine Bibliothek – zeno.org.

 

Zpravodajské stránky
– Doporučujeme stránky tagesschau, kde si můžete zdarma přehrát vysílání zpráv. Zdokonalíte se ve schopnosti vnímat němčinu pouze poslechem, rozšíříte si slovní zásobu a jako bonus Vám neunikne nic podstatného ze světového dění. Navštivte tagesschau.de.

 

– Zajímáte se o aktuální dění z politiky? Sledujete informace o sportu? Hledáte informace o kultuře?
Přečtěte si aktuální zprávy na německém serveru nachrichten.de.
– Zajímá Vás politika? Hospodářství, kultura, sport, životní styl, zdraví, výživa, cestování? O všech těchto tématech najdete články v němčině na stern.de.

 

Pro děti
– Pro děti internet nabízí mnoho možností, jednou z nich je výuka cizích jazyků interaktivní a zábavnou formou. Stránka, kde lze dětem umožnit zdarma se učit a procvičovat slovní zásobu je germanforkids.hpage.com.

 

– Skvělé stránky nejen pro děti. Najdete zde vše, co k procvičování němčiny potřebujete. Nadto jsou zde videa, která jsou velmi nápaditá a vtipná. Pokročilí studenti jistě ocení vtip a nadsázku. K dispozici je vždy i přepis pro lepší porozumění. To vše zcela zdarma na deutsch-lerner.blog.de.

 

Podpora výuky
– Chcete podpořit svou výuku i v poklidu doma? Chcete se věnovat přípravě víc než jen na základě zadaných úkolů? Můžete využít nabídky stránek nemcina-zdarma.cz.

 

– Chcete si vyzkoušet interaktivní testy? Připravujete se na zkoušky a i svůj volný čas chcete věnovat vlastnímu testování? Jeden z testů můžete vyzkoušet na Langmaster Learn everywhere.

 

– Všem, kdo jsou již pokročilejší a hledají možnost, jak si procvičit němčinu, chtějí odcestovat…doporučuji následující adresu Deutsch lernen mit Materialien.

 

Vtipy a jiné legrácky

Připravujeme!

 

Lektor pro tento obor:
Bc. Kateřina Šonková
http://www.uceni-je-hra.cz/wp-content/uploads/2014/06/Katka-wpcf_100x100.jpg
Více informací »
 
 

LinkedId