Učení je hra
 
 
 
 

 
 
 
 
 

Mgr. Hana Lukšová

Hana

Jmenuji se Hana Lukšová a zastřešuji hlavně výuku matematiky a chemie. V roce 1993 jsem absolvovala Pedagogickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, obor Výuka všeobecně vzdělávacích předmětů pro 5. – 12. ročník, aprobace matematika – chemie. Po absolvování gymnázia (dnešní gymnázium Elišky Krásnohorské) jsem chtěla studovat hlavně chemii. A matematika mi přišla jako nejmenší zlo z tehdy nabízených aprobací na všech pedagogických fakultách v tehdejší ČSSR. No a paradoxně se matematika stala mojí hlavní činností. Mám ji ráda a snad je to na mně i vidět. Ale pozor, za matematika se nepovažuji :).

 

Po absolutoriu jsem nastoupila jako učitelka na ZŠ Drtinova na Praze 5, kde jsem učila společně s maminkou Jeleny Tomicové. V té době jsem s paní Tomicovou vydala učebnici matematiky (Matematika – Přehled učiva základní školy s řešenými příklady, nakladatelství Fortuna). Po narození druhého syna jsem učila na ZŠ Mikulova na Praze 4 – Jižním Městě. Tady jsem měla na starost rozšířenou výuku matematiky a tady asi začala moje větší náklonnost k matematice. V roce 2003 jsem nastoupila do společnosti Scio, kde jsem setrvala 8 let. Věnovala jsem se tady tvorbě evaluačních nástrojů pro testování, samotné tvorbě testů z matematiky. Už v průběhu mé práce ve Scio se mi začalo stýskat po přímé výuce a tak jsem kývla na výuku matematiky na Gymnáziu Elišky Krásnohorské, kde učím dodnes. Z výuky jedné třídy se postupně stala výuka na plný úvazek.

 

V současné době učím matematiku, finanční gramotnost a chemii. Během celé doby jsem aktivně doučovala individuálně matematiku od základní školy po střední školu, vedla jsem kurzy k přijímacím zkouškám na vysoké školy, takže moje praxe ve výuce matematiky je prakticky dvacetiletá…

 

Když se mi Jelena zmínila o projektu „Učení je hra“ a seznámila mě s Katkou, nadchla jsem se jejich myšlenkou a slíbila jsem, že zastřeším výuku matematiky. Nadchlo mě jejich propojení byznysu s pomocí druhým a velice ráda jsem na vše kývla. Přeji děvčatům, ať se tento projekt vydaří!

 

Svým založením jsem spíše optimista, snažím se mít dobrou náladu podle hesla: „Rozčilovat se, znamená mstít se na svém zdraví pro blbost jiných!“ – toto heslo mám ve škole nad svým stolem a věřte mi, jde to :).

 
 

Více můžete nalézt zde
logo_linkedin_92x22

LinkedId